28 Nis 2017

Aromaterapi Nedir?

0 Yorum

İnsan sağlığı her şeyden önemli.  İnsanın kaliteli yaşamının en önemli unsurlarından birisi elbette sağlığına gereken özeni göstermesi.

Kimi zaman ise insanların sağlığına özen göstermesi yetmiyor. Bazen ister, istemez sorunlar yaşanabiliyor. Bu durumlarda ise yaşanan soruna göre insanlar farklı çözümler bulabiliyor. Bu çoğunlukla modern tıbbın yöntemleri olmakla beraber, kimi zaman ise alternatif tıp yöntemlerine başvurabiliyor. İşte aromaterapi de alternatif yöntemlerinden birisi.

Aromaterapi insanoğlu var olduğundan beri uygulanan bir uygulama. Değişik bitkilerden elde edilen uçucu yağlarla yapılan bir iyileştirme türüdür.

Kullanılan bitkiler bu yöntemde cilt tipine uygun olarak seçilmelidir aksi halde tedavinin bir faydası olmayacaktır. Eğer böylesi bir uygulama yaptırılacaksa mutlaka işini iyi bilen bitkiler konusunda uzmanlaşan insanlara gidilmelidir.

Aromaterapi de kullanılan bitkiler temel olarak şunlardır: Kuru ciltler için sarıpapatya, sardunya, gül, ylang ylang, normal ciltlerde lavanta, gül, sandal ağacı, çok hassas ciltler için yasemin, karma ciltler için sardunya ve lavanta.

Aromaterapi Masajı Nedir?

Aromaterapi masajı da bu aromatik yağlarla bu alanda uzman masöz veya masörler tarafından yapılan masaja verilen bir isim.

Bu masaj yaklaşık olarak 60 dakika süren bir masaj olup, içinde temel 46 çeşit yağ kullanılır ve vücudun tümünü iyileştirmeye yönelik bir masajdır.

Eğer kişi bu masajı yaptırmayı düşünüyor ise öncelikle bir doktora giderek yapılacak bu masajda kullanılan yağlara karşı bir alerjisi var mı, yok mu öğrenmeli, ondan sonrasında böyle bir masaja başvurmalıdır.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir