04 Nis 2017

Bali Masajı Nedir?

0 Yorum

Çok yorgun ve stresli bir gün geçirdiniz ve belki de o gün her şey üst üste geldi. Siz o halde eve gitmek istemiyorsunuz. Bu durumda aklınıza yapılabilecek tek çare olarak gelen tek şey belki de masaj yaptırmak.

Zira masajın birçok faydası olduğu biliniyor. Yapılan masaj türüne, kişinin daha sağlıklı, daha zinde ve daha stresten arınmış olması mümkün. Zaten masaja son yıllarda gittikçe artan bir ilgide yadsınamaz gerçek. Burada önemli olan kişinin beklentilerine, problemlerine en uygun masajın seçilmesi ve bunun uzman masöz, masörler tarafından yapılması zira her masaj tekniğinin aynı etkiyi yarattığını söylemek mümkün değil.

Birçok masaj türü var dedik ve bu masaj türlerinden birisi de Bali Masajı. Bu masaj adını Endonezya’nın küçük, volkanik adası Bali’den alıyor. Zaten çıkış kökeni de orası. Birçok masaj türünün adını çıktığı yöreden alması normal olduğundan, bu masaj türü de adını kentinden alıyor. 

Temel Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Bu masaj hakkında kimi şeyler söylemek gerekir ise şu bilgileri vermek mümkün.Diğer masaj türleri ile kıyaslandığında en temel farkı, bu masajın vücuttan değil ayaklardan başlaması. Bu ise masajın etkilerini ve farklarını ortaya çıkarıyor.

Bali masajının en temel faydası lenf dolaşımını hızlandırarak, vücuttan mikropların atılmasını sağlıyor, kan dolaşımını artırarak kişinin bedeninde rahatlama sağlıyor. Bu masaj uygulanırken özel bölgeye has volkanik taşlar ve yağlar kullanılarak etkisi artırılıyor.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir