27 Nis 2017

Masaj Strese Karşı Etkili mi?

0 Yorum

Teknolojinin ilerlemesi her ne kadar hayatımızda kimi kolaylıklar getirse de bazı sorunları tamamen ortadan kaldırdığını söylemek son derece güç. Özellikle kaçınılmaz olarak son yıllarda artan insan nüfusunu da göz önüne alırsak, insanların yoğunlaşan trafik, hava koşulları, ayakta kalmak için verilen kimi zaman olağanüstü mücadele şartlarında ruh sağlığımızı etkileyen en temel sorunlardan birisi hiç kuşku yok ki stres.

Stres çağımızın en büyük sorunu adeta. İnsanların iş konusunda birbiri ile yarıştığı, iş bulmanın da, işte kalmanın son derece zor olduğu günümüzde kimi zaman ne kadar iyi para kazanırsak kazanalım stresten nasibimizi alıyoruz ve hiç istemediğimiz bir insan haline dönüşüyoruz. Gergin, agresif, nevrotik ve olabildiğine mutsuz

Diğer Faydaları Nelerdir?

Peki, ama madem stresten kaçamıyoruz, madem bu bizim gündelik yaşamımızın doğal bir parçası, madem mevcut gerçekliğimizi değiştiremiyoruz, o zaman ne yapılabilir sorusu karşımıza çıkıyor?

Hiç kuşku yok ki, önce kendimizden başlayacağız, yaşamanın, nefes almanın bir mucize olduğunu asla unutmayacağız ama yine de direnmekte kimi zaman da olsa zorlanıyor isek o zaman masajdan da faydalanabiliriz.

Son yıllarda yapılan araştırmalar masajın stres üzerinde olumlu etkilerini ortaya koyuyor. Tabi doğru bir masaj, doğru bir kişi tarafından yapılır ise. Zira her masaj, her duruma iyi gelmiyor. Dahası yapılacak masajı yapacak kişinin de işinin ehli olması şart.

Stres sorunu yaşayanlar mutlaka ayak masajını ve Thai masajını doğru bir uzmana uygulatarak strese karşı kendisini korumalı.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir