15 May 2017

Masajda Kullanılan Aromatik Yağlar Cilde İyi Gelir mi?

0 Yorum

Masaj deyip geçmemek lazım. Aslında kendi içinde son derece özel bir tekniği olan ve yapılan kişiye masajın türüne göre farklı faydalar sağlayan bir unsur.

İnsanoğlu var olduğu günden bugüne var olan masaj kavramı, herkesin de rastgele yapabileceği bir uygulama değil. Mutlaka bu işi bilen, eğitim almış, deneyimli insanlar bu uygulamayı yapmalı.

Zira başta da belirtildiği gibi masaj yaparken uygulanan teknikler var ama bunun yanında kimi masaj türlerinde kullanılan aromatik yağlar var.

Burada da aromatik yağlar cilde iyi gelir mi sorusuna yanıt vermeden önce şu noktayı anımsamakta fayda var. Aromatik yağların seçimi de yapılan masaj türüne göre farklılıklar gösterir ve her masaja aynı aromatik yağ kullanılacak diye bir kaide yoktur. Keza seçimde cilt özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Gelelim aromatik yağın bilmeyenler için ne olduğuna, aromatik yağ kimi bitkilerin, çiçeklerin, yapraklarından soğuk pres yöntemiyle su buharının damıtılmasıyla elde edilen yağlardır.

Faydaları Nelerdir?

Bitkilerden elde edilen bir yağ olduğundan elbette cilt üzerinde faydaları vardır ama işin püf noktası aromatik yağların karışımları doğru bir biçimde orantılı karıştırılmaz ve içindeki asit miktarı düşürülmez ise cilde faydası olmaz.

Ama doğru bir biçimde karıştırıldığında, asit miktarı düşürüldüğünde cildi canlandırır, cilde kayganlık verir, cildi rahatlatır.

Tüm bunlara ilaveten cildi destekleyici fonksiyonları da mevcuttur. Cildin kendisini onarmasına katkı sağlar.

Son olarak da derinin daha sağlıklı görünmesine katkı sunar.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir