29 Nis 2017

Neden Masaj Yaptırmalıyım?

0 Yorum

Her dönem karşımıza çıkan ve popüler olan kavramlar var ve biz de insanlar olarak bu kavramlardan etkileniyor ve onları ama az, ama çok uygulamaya çalışıyoruz. İşte bu kavramlardan birisi de dünya çapında alıp başını giden masaj kavramı.

Her ne kadar masaj eylemliliğine son yıllarda giderek hızla artsa da aslında tarihçe olarak bakıldığında masajın insanlık tarihi kadar eski bir kavram olduğunu görüyoruz.

Tarihin ilk medeniyetlerinden birisi olan Çin ve Hint medeniyetlerinde masaj kavramı karşımıza çıkıyor. Keza yanı şey dünyanın bir diğer eski uygarlığı olan Yunanlılar için de söylemek mümkün.

O yüzden masaj kavramını sadece son yüzyıla indirgemek mümkün değil. İnsanoğlu var olduğundan bugüne masaj var. Modern tıbbın olmadığı zamanlardan bugüne kadar birçok masaj türü, birçok farklı hastalığın giderilmesi için uygulanmış. Buna bağlı olarak da doğru bir masaj türünü, ilgili sorun için uygulatmak ama modern tıbbı da es geçmemek yapılabilecek en doğru kavram.

Hangi Masaj Neye İyi Geliyor?

İsveç masajı: Kasların üzerindeki gerginliğin atılıp, kasların gevşemesini sağlıyor.

Thai Masajı: Uzak doğu kökenli olan bu masajın en önemli faydası vücudun dengesini kurmasına yardımcı oluyor dahası eğer çok stresli bir işiniz var ise stresten kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Aromaterapi Masajı: Aromatik yağlar ile yapılan bu masaj, kişinin rahatlamasına, kendisini iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Yüz Masajı: Eğer uyku sorununuz varsa ve/veya sık sık başınız ağrıyor ise o zaman mutlaka bu masaj türünü doğru bir uzmana uygulatmanızda fayda var.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir