27 May 2017

Sandalye Masajı Nedir?

0 Yorum

Modern tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin ilk çağlardan itibaren insanların uyguladığı yöntemler insanların yaşamında yer teşkil etmeye devam ediyor. İnsanlar modern tıbbın yeterli olmadığını düşündükleri durumlar da ya da başka bir sebep ile alternatif tıp yöntemlerinden yararlanabiliyor.

Nitekim bu yöntemlerin en başında elbette ilk akla gelen metot masaj. Dünyanın en eski uygarlıkları olan Çin, Hint ve Yunan medeniyetlerinde romatizmadan, felç problemlerinin giderilmesine kadar masaj uygulanan tedavi edici bir yöntem.

Sıvazlayarak iyileştirmek anlamına gelen masaj alanında geçen yıllar içinde farklı masaj türleri de gelişmiş durumda. Nitekim bu masaj türlerinden birisi de sandalye masajı.

Adı üstünde o bir sandalye masajı ve kişinin oturduğu yerde bir sandalye üzerinde uygulanan masaj türü. Özellikle çok yoğun çalışan ve masaja zaman ayıramayanların bir çay molasında uygulatabildikleri bir uygulama.

Faydaları Nelerdir?

İş ortamında yapılan bir masaj türü olmasından da anlaşılacağı üzere iş ortamında yaşanan gerginlikleri ortadan kaldırıyor, kişinin daha verimli olmasını sağlıyor, motivasyonunu artıyor ve kişi eğer sürekli olarak oturuyor ise bel ile boyun bölgesinde oluşan ağrılarını ortadan kaldırıyor.

Bu masajın toplam süresi masajı yapan kişinin yeteneğine de bağlı olarak 15 ile 20 dakika arasında sürebiliyor. Hangi vücut bölgelerine uygulanabilir sorusunun yanıtı ise basit, boyun, sırt ve omuz. Bu masaj türü uygulanırken, yağ kullanılmıyor dolayısıyla kişiye bu masaj uygulandıktan sonra bulunduğu ortamda hiçbir şey aksamadan hareketlerine devam edebiliyor.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir