08 Haz 2017

Thai Masajı Nedir?

0 Yorum

Temeli Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbına kadar dayanan Thai masajında genellikle basınç ve germe hareketleri uygulanır. Uzmanların tedavileri destekleyici bir tedavi yöntemi olarak da önermekte olduğu Thai masajı günümüzde en fazla tercih edilen masaj türleri arasında yer almaktadır. Thai masajı tamamen giyinik bir şekildeyken sert bir zeminde uygulanır.

Thai Masajı Nasıl Uygulanır?

Thai masajıu, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve basınç hareketleri ile uygulanır. Thai masajının uygulama süresi 1 saatten 4 saate kadar çıkabilmektedir. Bu süre kişinin vücut yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Masaj yapılırken kişide rahatsızlık hissi ortaya çıkmaya başladığı zaman masaj uygulaması sonlandırılmalıdır.

2.500 yıldan günümüze kadar Tayland’da uygulanan ve Tayland’ın en ünlü geleneksel şifa sanatları arasında yer alan Thai masajını Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında doğal ve insan sağlığının zihinsel, bedensel açıdan geliştirilmesi ve iyileşmesi amacı ile yapılmaktadır.

Vücuttaki enerji akış dengesinin sağlanabilmesi için esnetme ve basınç hareketleri son derece önemlidir. Yumuşak basıncın vücudun enerji hatlarına uygulanması ile uygulanan bu masaj Buda zamanından gelmektedir.

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir